vyslance za Hospic Jordán http://www.hospicjordan.cz

Motýlí SRDÍČKO - příběh p. Z

Domácí hospic pečuje o nevyléčitelně nemocné, kteří si přejí žít doma až do konce života mezi svými blízkými a s jejich péčí.

Do této situace se dostal i pan Z., který se jednoho dne po dlouhotrvajících potížích dozvěděl, že jeho nemoc není vyléčitelná. V této situaci se setkal s informací o péči domácího hospice. Jeho paní kontaktovala hospic a byla domluveno setkání se sociální pracovnicí hospice. Na tomto setkání se mluvilo o tom, jak nemoc vznikla, jak dlouho trvá, jak se s touto situací všichni vyrovnávají, co si přeje pan Z., jaké jsou možnosti rodiny v péči a co v této situaci může nabídnout hospic. Po čase na promyšlenou se opět ozval telefon a byl domluven příjem pana Z. do péče hospice. Pan Z. měl v tu dobu velké bolesti, které se zhoršovaly pohybem, nemohl spát, nechutnalo mu jíst. Při první návštěvě mu lékařka hospice upravila medikaci, navýšila dávky léků na bolest, společně se zdravotní sestrou připravily plán péče, sociální pracovnice poradila vše potřebné kolem pečování a příspěvku na péči, rodina dostala telefonní číslo, na které může volat kdykoli bude potřeba ve dne i v noci a domluvila se frekvence návštěv. Hned druhý den na další návštěvě zdravotnického týmu bylo vidět úlevu u pana Z. Bolesti se dostaly na únosnou míru, pan Z. klidně spal a ráno měl chuť k jídlu. Nastal čas, kdy pravidelné návštěvy lékařek a zdravotních sester a také sociální pracovnice přinesly poklidné dny do života celé rodiny. Panu Z. byly poskytnuty kompenzační pomůcky – elektr. polohovací postel, chodítko, WC židle, dávkovač léků, kyslíkový koncentrátor. Byl čas na povídání o všem důležitém, tým hospice při návštěvách pravidelně sledoval nejen zdravotní, ale i sociální, psychickou pohodu nejen u pana Z. ale podporoval i jeho paní a v těžkých chvílích jí byl nablízku a prováděl všemi úskalími nemoci jejího manžela. Objevily se otázky konečnosti života, bilancování s časem, který prožili, zdravotní stav pana Z. se postupně zhoršoval, frekvence návštěv týmu hospice se zvyšovala, občas bylo nutné vyjet k pacientovi i v noci a léky na bolest a další velmi závažné obtíže se postupně navyšovaly. Pan Z. si přál návštěvu kněze, po této návštěvě se velmi uklidnil a jedno odpoledne paní Z. zavolala do hospice, že se jí zdá, že pan Z. dýchá jinak než obvykle. Čas pana Z. se naplnil. Zdravotní sestra, která vyjela na pohotovostní návštěvu do rodiny po telefonátu paní Z. po příjezdu zavolala koronera, společně s paní Z. na něho počkaly a po jeho odjezdu pomohla pana Z. obléknout a upravit na poslední cestu.

Po pohřbu navštěvovala paní Z. skupinu pro pozůstalé, kde se setkávala s dalšími, kdo pečovali o své blízké doma. Po čase se frekvence návštěv snižovala, až jednoho dne nebyla péče hospice již vůbec potřeba. Paní Z. se po dvou letech stala dobrovolnicí v hospici. Pomáhá při různých akcích, které pomáhají hospici získávat finanční příspěvky na provoz. Když vypráví svůj příběh, který nebyl lehký, přesto o něm mluví jako o příběhu i radosti a naděje, společného času, který se pro celou jejich rodinu stal darem.

Měli čas na 5 důležitých krátkých vět: Děkuji… Odpouštím ti… Odpusť mi… Mám tě rád…Můžeš jít…

Domácí hospic Jordán pečuje o neléčitelně nemocné, kteří si přejí žít doma až do konce života mezi svými blízkými. Hospic během péče také podporuje a doprovází rodinu nemocného a to do jednoho roku od úmrtí jejich blízkého.
Nemocnému je poskytována léčba bolestí fyzických, psychických, sociálních i spirituálních. Paliativní péče garantuje 3 důležité věci: nemocný nebude trpět pro něho nesnesitelnou bolestí, bude respektována jeho důstojnost a v posledních chvílích nebude sám.

2204 logo hospic

Motýlí SRDÍČKO - příběh Adámka

Adámkovi byla zjištěna závažná vrozená porucha imunity.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Ladíka

Jmenuji se Zdislava a mám syna jménem Ladislav.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Filípka

vyslance za CENTRUM KAŇKA „Pro všechny děti – obyčejné i neobyčejné“ www.kanka.info


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Benyho

který je vyslancem www.dejtenamsanci.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Honzíka

vyslance za DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel! www.debra.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO – příběh Boženky

Boženka se už přes rok léčí na dětské onkologii v Brně...


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Matyho!

Matyášek se narodil jako zdravé miminko tři týdny před plánovaným termínem...


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO – příběh Matýska

Motýlí SRDÍČKO – příběh Matýska, vyslance za Parent Project, z.s., www.parentproject.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Karolínky

Karolínku máme spolu s jejím bratrem Filipem v pěstounské péči od 1. 2. 2012.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Lukáška

Motýlí SRDÍČKO - příběh Lukáška, vyslance za Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s., www.klubcf.cz


Číst dál...

Novinky

Partneři

nadpis partneri 2019

Připravujeme...

 

partneri 2018