dívky z Dětského domova!

Motýlí SRDÍČKO - příběh Sandry

Popravdě řečeno, ani nevím, kde mám začít – nejspíš ale přibližně v mých 8 letech, do kterých si nic moc nepamatuji. Myslím si ale, že do té doby bylo u nás doma všechno v pořádku. V té době se stalo něco, o čem nic nevím, ale moje matka začala od tatínka utíkat. Co ale bylo horší, že to tatínek nezvládal a únik hledal v alkoholu.

Když se pak matka nečekaně po nějaké době vrátila, požádala o udělení mě a mých sourozenců do její péče. Nevěděli jsme, co můžeme očekávat. Matka nám zakazovala chodit za otcem, babičkou i tetami. Jediný způsob, jak se s nimi vídat, bylo pro mě chodit za školu a tak je občas navštívit.

Bydleli jsme ve čtvrti s nezpůsobilými občany, a protože ze všech sousedů měla matka strach, tak poslouchala všechno, co jí přikázali. Nejednou jsem byla donucena jít do obchodu pro ně něco ukrást. Vrcholem byly okamžiky, kdy mě pod hrozbou násilí nutili jít za cizími muži do auta za účelem jejich sexuálního uspokojení. Byly to pro mě snad ty nejhorší životní zážitky a tak bylo pro mě jediným východiskem jít do dětského domova. Bylo mi tenkrát skoro 11 let a bylo to pro mě osvobození. I přes pravidla, která se musí dodržovat, jsem to tam měla ráda. Týden na to, co jsme do domova přijeli, nám táta slíbil, že pro nás dojede. S nadějí v duši jsme na otce čekali, nakonec ale marně. Ve svém zklamání mě nenapadlo nic jiného, než znovu vzdorovat tomuto osudu a z domova jsem utekla. Tenkrát se mi ale útěk nevyplatil. Na následky požití velkého množství alkoholu jsem se probudila v nemocnici. Od té doby alkohol nesnáším a jsem ráda, že ho pít nepotřebuji.

V dětském domově mi ani netrvalo zapadnout mezi ostatní, začala jsem s dětmi tančit, což mě moc bavilo.

Až do mých 18 let bylo všechno skvělé, dokud jsem nepotkala svoji velkou lásku. Záhy jsem otěhotněla. Byla to pro mě další velká zkouška. Kvůli absencím mě vyhodili ze školy. Slepě zamilovaná jsem trávila veškerý školní čas s přítelem, dnes už vím, jak velkou chybu jsem udělala. Ale jak se říká, chybami se člověk učí.

Když jsem byla ve třetím měsíci těhotenství, zavolal mi přítel, abych za ním přijela do Vyškova, že vše bude super. Pohádka však trvala pouhé tři měsíce, dokud jsem nezjistila, že přítel fetuje, pije a kouří marihuanu. Samozřejmě, že přišly mé výčitky. Nikdy bych však nečekala, že by na mě stáhnul ruku. Bylo to hrozné, nechápala jsem, jak mi to mohl udělat, už jen proto, že jsem byla těhotná.

V osmém měsíci jsme odjeli do Ústí nad Labem. Slíbil, že tam bude mít vyhovující práci i bydlení, ale realita byla jiná. Bývala jsem často celý den hlady.

Poprosila jsem proto jednu paní z Vyškova, zda by mi mohla zaslat peníze na cestu zpět. S vědomím toho, že už den přenáším, jsem se v bolestech do Vyškova dostala a do dvou hodin šla rodit. V nemocnici jsem zůstala týden kvůli poporodní žloutence.

Ve Vyškově jsem podala žádost o přidělení bytu a když mi bylo vyhověno, nastěhovala jsem se do něj s dcerkou i přítelem. Neustálé hádky, bití a ponižování však neskončilo. Když byly malé zhruba tři měsíce, už to pro mě bylo neúnostné. Rozhodla jsem se zavolat o pomoc na policii, která hned přijela a počkala se mnou na příjezd tety, která mě odvezla do Brna, kde jsem se hned postavila na vlastní nohy.

Bylo to sice moc těžké, ale jsem ráda za svoji krásnou dceru, kterou bezmezně miluji a udělám pro ni cokoliv. Jednou jsem ji na tento svět přivedla a budu se o ni starat tak, aby neměla život jako já.

Jsou tomu už tři celé roky. Vztahu se kvůli zkušenostem stále velmi bojím, a tak jsem na dcerku ve všem sama. Velmi mi pomáhá dětský domov. Dcerka chodí do školky a i přesto, že je to všechno moc těžké, co se financí týká, máme se fajn.

CENTRUM KAŇKA je nezisková organizace. V Táboře a okolí poskytujeme obecně prospěšné služby v oblasti výchovy a vzdělávání dětí s postižením předškolního a školního věku a sociálních služeb. Během patnácti let naší činnosti počet klientů dosáhl současných 90ti. Všechny služby probíhají pod jednou střechou, jsou propojené a navazují na sebe. Pilířem naší péče je ucelený program 7 terapií, které klienti využívají pravidelně během každodenního pobytu, nebo dochází ambulantně.

Naše poslání: Poskytovat takovou péči, která využívá všech dostupných sociálních, léčebných a pedagogických prostředků ke zlepšení života dětí a mládeže s postižením a k jejich integraci do společnosti.
Jednou z našich podpůrných služeb jsou i konzultační hodiny psychologa pro rodiče našich dětských klientů. Tuto službu poskytujeme zdarma, a proto pro ni hledáme financování. Jako neziskovka si totiž veškeré peníze na provoz zajišťujeme sami. Roční rozpočet na tuto službu je cca 80.000 Kč, zatím jsme sehnali 50.000 z Nadace ČEZ.

O tíživosti situace rodičů a nezbytnosti této služby si udělejte představu sami z příběhu Filípka.

 

27355534_166980...
27355534_166980727170355_7497910755261753380_o 27355534_166980727170355_7497910755261753380_o
27356033_166981...
27356033_166981747170253_969322247728908903_o 27356033_166981747170253_969322247728908903_o

Motýlí SRDÍČKO - příběh Adámka

Adámkovi byla zjištěna závažná vrozená porucha imunity.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Ladíka

Jmenuji se Zdislava a mám syna jménem Ladislav.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Filípka

vyslance za CENTRUM KAŇKA „Pro všechny děti – obyčejné i neobyčejné“ www.kanka.info


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Benyho

který je vyslancem www.dejtenamsanci.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Honzíka

vyslance za DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel! www.debra.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO – příběh Boženky

Boženka se už přes rok léčí na dětské onkologii v Brně...


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Matyho!

Matyášek se narodil jako zdravé miminko tři týdny před plánovaným termínem...


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO – příběh Matýska

Motýlí SRDÍČKO – příběh Matýska, vyslance za Parent Project, z.s., www.parentproject.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Karolínky

Karolínku máme spolu s jejím bratrem Filipem v pěstounské péči od 1. 2. 2012.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Lukáška

Motýlí SRDÍČKO - příběh Lukáška, vyslance za Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s., www.klubcf.cz


Číst dál...

Novinky

Partneři

nadpis partneri 2019

Připravujeme...

 

partneri 2018