který je vyslancem www.dejtenamsanci.cz

Motýlí SRDÍČKO - příběh Benyho

Když jsem večer dne 6. 12. 2017 zvedla telefon paní, která při venčení svého pejska narazila na zahradě jednoho domu ve Zbýšově na zbědovaného pejska, ani chvíli jsem neváhala a na druhý den pejska ve zuboženém stavu ze Zbýšova odvezla. Beny se vůbec nebránil odnesení a naložení do auta. Bylo mi z toho smutno, zvíře chrastící kostmi a na oči nevidící, které pro několikakilovou vrstvu promočené, pokálené a promáčené srsti nemůže pořádně chodit, jíst ani dělat denní potřeby. Žil celý život na zahradě bez boudy, přístřešku a deky. 

Naše první cesta vedla na kliniku Animed, kde Benyho prohlédli a zvážili - měl 19 kilo i s dredy - dle jeho výšky a stavby těla by měl mít alespoň 30 - 35 kg. Zkonstatovali podvýživu, slepotu, zanedbání a týrání. Hned od prvního dne jsme se snažili dát Benyho dohromady. V „salonu krásy“ se z něj po ostříhání téměř 4 a půl kila plsti vyloupnul briard. Neměl ani gram tuku, svaly totálně atrofované a zhruba o 20 kilo méně, než by měl mít. Byl podvyživený a dehydrovaný, kůži měl jako z papíru, tenounkou, suchou. Na vyhublém tělíčku měl spoustu odřenin, otlaků a škrábanců. Na základě rozboru krve byly zjištěny zvýšené parametry ukazující na ledviny, které byly od té doby sledovány. Naštěstí ostatní vyšetření neprokázala žádné nádory ani jiné problémy uvnitř těla. Ben potřeboval stálý dohled a nonstop péči, pravidelné krmení po velmi malých dávkách, jeho organismus by si s většími porcemi nedokázal poradit. 
Ben se během víkendu zabydlel, měl zájem se seznamovat s ostatními pejsky a snažil se chodit. Jeho nožky však měly problém udržet stabilitu a tak chodil velmi pomalu a kostrbatě. Našel si místo u topení, kde má koberec a antidekubitní podložku (kvůli proleženinám).

Na plánované kontrole po dvou týdnech u nás přišla dobrá zpráva – přibral 700 gramů a trošku zesílil. Přišla však i zpráva špatná – ledvinové markery se oproti minulé návštěvě zhoršily. Bylo doporučeno Bena nechat na klinice tři dny na kapačkách, které ledviny vyčistí. Na další den Ben přestal chodit, prostě si lehl a už se nezvedl. Na pohotovosti ve Vyškově mu byly napíchány injekce s látkou na zmírnění otoku. Dalších pár dní byl na stále na kapačkách. Radost mu dělalo, když jsme šli ven, tam trošku ožil, ale byl stále moc slaboučký, zhubnul na 13 kilo, nechtěl žrát. Před Novým rokem jsme si ho opět přivezli domů, nechce pít ani žrát a slábne před očima. Pokud má odejít, odejde DOMA, v mojí náruči. 

Po návratu z kliniky začal znovu žrát, při sebemenším náznaku o zvednutí se mu pomáháme na nohy, aby se mohl projít, jít se do kuchyně napít, pomáháme mu obrátit se na druhý bok, prostě cokoliv potřebuje. V tuto chvíli jsem smířená s tím, že jsme na konci, že to, že aspoň trochu jí, je díky kapačkám, které ho nastartovaly a že jakmile jejich účinek poleví, Ben se metabolicky opět rozvrátí. Nevím, jak dlouho bude takto fungovat, jeho stav se ani nelepší, ani nehorší.

Kanyla, kterou Ben dostal do packy na Štědrý den na pohotovosti a kterou jsem mu 28.12. večer, když jsem ho brala z kliniky domů, v pacce nechala s tím, že prognóza je nulová, ať ho zbytečně znovu nestresujeme další kanylací, mu byla 1.1. 2018 vytažena. Ben žije, žere, pije, chodí, zajímá se o okolí a mává ocasem. Byla to pro nás obrovská radost. 
Dne 6. 1. 2018 však Ben dobojoval. Za jeho psí duši se doma rozhořela svíčka. Kéž by byl mementem pro všechny, kdo chodí bez zájmu okolo zanedbaných psů na zahradách, okolo psů na řetězech, bez péče, nemocných.

Dejtenamsanci.cz jsou dva - na život i na Hospic. Eliška a Martin. Měníme psí životy.... Víme, že nezměníme svět, ale když se nám podaří změnit život alespoň několika psům, svět bude hezčí místo k životu. Náš Hospic poskytuje přechodný či trvalý domov psům starým, týraným, nemocným či handicapovaným, psům opuštěným, vyhozeným z množíren,… Snažíme se jim uzdravit rány způsobené lidmi, a to na těle i na duši, čtyřiadvaceti hodinovou péčí… Snažíme se napravit to, co jiní pokazili. Učíme psy znovu věřit lidem.

Zvířata u nás nežijí v kotcích, jako v klasických útulcích, ale s námi v našem domě. Chodí na procházky do okolních lesů, jezdí s námi na výlety, mají nonstop k dispozici ruce, které je hladí. Spousta z nich tohle všechno zažívá poprvé v životě. Samozřejmostí je veterinární péče, kvalitní strava, socializace - tím vším se snažíme uzdravovat nejen jejich nemocná těla, ale především bolavé duše. Hledáme ty nejlepší domovy pro psy, jež mohou po uzdravení odejít z hospicu za novým životem. S těmi, kteří u nás dožívají, jsme až do konce jejich chvil, neodcházejí za Duhový most sami někde na řetězu u boudy nebo na kachlíkové podlaze studených kotců.

Za tři roky, co spolek oficiálně existuje, jsme změnili život bezmála stovce psů!

Krom péče o psy na hospicu se zabýváme také osvětou - jezdíme na besedy do škol, školek či dětských domovů, kde se děti setkávají s našimi pejsky, učí se bezpečnému kontaktu s nimi a dozvídají se, jak správně o zvíře pečovat. Účastníme se nejrůznějších veřejných akcí, kde popularizujeme adopce starých a handicapovaných psů, vysvětlujeme problematiku množíren, snažíme se vést lidi k zodpovědnosti a učíme je nezavírat oči a nebýt lhostejní.
Spolek „Dejte nám šanci“ spolupracuje s útulky a ochranářskými organizacemi napříč republikou.
Jak zajišťujeme povoz ?

Hospic funguje na dvou místech - v Bukovince, kde zajišťujeme nonstop provoz my dva a kde žije zhruba dvacítka psů, a v Brně Žabovřeskách, kde se o desítku psů stará moje maminka. Na obě místa se mohou zájemci na pejsky přijet podívat, pomazlit je nebo třeba vyvenčit.

Nejsou nám poskytovány žádné dotace ani podpora z oficiálních míst

Chod hospicu a péče o psy je hrazen jednak z naší vlastní kapsy, na úkor našeho bydlení, dovolených, drahých aut apod., a jednak díky drobným dárcům, kteří nás podporují finančně i materiálně. Díky veterinářům, kteří nám léčí psy za příznivé ceny a díky skvělým dobrovolníkům, kteří nám pomáhají s venčením, předkontrolami, s kontrolami adoptovaných psů i při různých brigádách nebo při hledání domovů pro naše svěřence.

LOGO Dejte nám šanci

26730705_163991...
26730705_163991237469304_3382997371511434055_n 26730705_163991237469304_3382997371511434055_n
26961763_163991...
26961763_163991247469303_3725556111356148305_o 26961763_163991247469303_3725556111356148305_o

Motýlí SRDÍČKO - příběh Adámka

Adámkovi byla zjištěna závažná vrozená porucha imunity.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Ladíka

Jmenuji se Zdislava a mám syna jménem Ladislav.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Filípka

vyslance za CENTRUM KAŇKA „Pro všechny děti – obyčejné i neobyčejné“ www.kanka.info


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Honzíka

vyslance za DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel! www.debra.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO – příběh Boženky

Boženka se už přes rok léčí na dětské onkologii v Brně...


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Matyho!

Matyášek se narodil jako zdravé miminko tři týdny před plánovaným termínem...


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO – příběh Matýska

Motýlí SRDÍČKO – příběh Matýska, vyslance za Parent Project, z.s., www.parentproject.cz


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Karolínky

Karolínku máme spolu s jejím bratrem Filipem v pěstounské péči od 1. 2. 2012.


Číst dál...
Motýlí SRDÍČKO - příběh Lukáška

Motýlí SRDÍČKO - příběh Lukáška, vyslance za Klub nemocných cystickou fibrózou, z.s., www.klubcf.cz


Číst dál...

Novinky

Partneři

nadpis partneri 2019

Připravujeme...

 

partneri 2018